Sarf Malzemeler

Alp-Kum.com
Çelik Bilyeler

Çelik Bilyeler

Farklı kullanım alanlarına sahip olan çelik bilyalar, kaliteli malzeme yapısı ile özel üretim altında hazırlanmaktadır. Özellikle değişik kumlama işlerinde yoğun olarak değerlendiriliyor. Bu konuda metalik bir yapıyla kumlama aşındırıcısı olarak öne çıktığını söylemek mümkün. Düşük karbonlu ya da yüksek karbonlu olmak üzere iki farklı tasarım üzerinden üretimleri sağlanmaktadır. Bu gibi üretimler amaca ve kullanım alanlarına bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Devamı...

Çelik Gritler

Çelik Gritler

Çelik gritlerin kullanım alanları oldukça fazladır. Özellikle yüksek dayanıklılık gerektiren sektörlerde Çelik Grit çeşitleri daha çok tercih edilmektedir. Çünkü çelik gritlerin hepsi yüksek ısıya ve dış etkenlere karşı dayanıklılık göstermektedir. Oldukça sert bir yapıya da sahip olan bu ürünler kullanım amaçlarına göre birbirlerinden ayrılırlar.

Devamı...

Paslanmaz Çelik Bilyeler

Paslanmaz Çelik Bilyeler

Sunduğu pek çok değişik avantaj ile günümüzde paslanmaz çelik bilyalar yaygın olarak kullanılmaktadır. Kaliteli malzeme yapısıyla üretimi gerçekleştirilen tasarımlar, uyumlu bir yapı oluşturuyor. En önemlisi kumlama aşındırıcı olarak öne çıkan paslanmaz çelik bilye çeşitleri, dayanıklı ve dirençli etkisiyle kullanılan alanda güven oluşturmaktadır. Atomizasyon işlemi üzerinden dökülmüş olan paslanmaz çelik bilya çeşitleri, uzun ömürlü ve kaliteli bir yapı sağlamaktadır.

Devamı...

Cam Küre

Cam Küre

Serbest silika ve kurşun içermeyen camlardan üretilen cam kürecik camların küre şekli alması ile oluşur. Cam küreler, köşeli aşındırıcılara göre üretimde daha yumuşak ve parlak sonuçlar vermektedir. Cam küre kumlamaları parça üzerinde herhangi bir değişiklik oluşmadan çalışma yapılmasını sağlar.

Devamı...

Alüminyum Oksit

Alüminyum Oksit

Beyaz alüminyum oksit, kahverengi ve pembe alüminyum oksit olarak alüminyum oksitler 3 ana grupta bulunur. Saf bir abrasif olan malzemeler pek çok alanda kullanım sağlar. Genel başlıkta alüminyum oksit olarak alınsa da her renk için ayrı değerlendirme yapılması gerekir.

Devamı...

Kumlama

Kumlama

Ürünlerin kullanım ömrünü uzatmak için kullanılan kumlama yöntemi, metallerin zamanla kir, pas ve krozyona uğramasından dolayı uygulanır. Metallerin üzerindeki yağ, kir, pas ve krozyonu kaldırıp boyama işlemi kumlama yöntemi ile gerçekleştirilir bu yöntem ile ürünlerin kullanım ömrü uzamaktadır. Kumlama işlemiz özel olarak imal edilen ve grit adı verilen makineler ile yapılmaktadır.

Devamı...

Shot Peening Malzemeleri

Shot Peening Malzemeleri

Malzeme direncini artırmak için pek çok farklı uygulama alanında değerlendirilen shot peening malzemeleri, güvenli bir yapı sunuyor. Değişik boyutlandırma altında farklı imalatlardan geçen tasarım yaygın bir alanda kullanılmaktadır. Uyum gösterecek alana bağlı olarak kaliteli malzeme yapısı altında özel üretimden geçer. Ayrıca talebe bağlı olarak değişik ürünler isteğe uygun şekilde üretime alınmaktadır. Böylece kullanılacak alana uyum sağlayacak dayanıklı ve malzeme direncini güçlendiren üretim sağlanır.

Devamı...

theconstructo.com